המאפייה

מאפיית הצבי בבעלותו של מר צבי כהן מבני ברק, היא מאפייה, בעלת מסורת עשירה, טעם משובח וריח הנישא למרחקים.
בתנורים הבוערים של המאפייה לבית כהן, נאפים מדי יום סוגי מאפה רבים, כאשר לקראת שבת מוסיפים להם מגוון רחב של חלות לשבת ולחמניות מסוגים שונים, עוגות, סלטים ומעדנים מיוחדים העולים על שולחן השבת בעשרות אלפי בתים בישראל.

העבר היפה…

המאפייה של כולם

מאפיית הצבי נוסדה בעיר מאקו שבהונגריה, לפני למעלה מ-75 שנה, בזמן שמר יהודה כהן ז"ל התגורר אצל טוחן-קמח מקומי ולמד ממנו את רזי המקצוע. כשעלה לישראל בתחילת שנות החמישים של המאה הקודמת, היה זה אך טבעי שהמשיך באפיית החלות המיוחדות.

מר יהודה פתח את המאפיה בקרית ויז'ניץ שבבני-ברק, ומכאן התפרסם שמה של המאפיה בכל רחבי גוש דן. המאפיה ייצרה לחמים וחלות, שהפכו לשם דבר בכל האיזור כולו. בימים ההם הוא היה מספק את המאפים הטריים מדי יום, בעזרת סוס ועגלה, לכל הערים השכנות.

השיא היה מדי יום חמישי ושישי, כאשר לאורך שעות הלילה והיום המתה המאפייה המוני אנשים, שבאו מקרוב ומרחוק לרכוש את החלות המיוחדות והטריות, שהפיצו ריח מיוחד, וטעם של שבת.

המאפיה בקרית ויז'ניץ והריחות המגרים, היו תמיד אבן שואבת למגוון של אנשים ואישים, ראשי ערים וח"כים, קציני משטרה ואלופים, לצד רבנים נודעים, כולם היו מגיעים לרכוש את החלות המיוחדות כדי לפאר בהן את שולחנות השבת והחג.

מצוות "הפרשת חלה", נחשבת למצווה רבת-ערך ובעלת סגולות רבות ומיוחדות. למאפיית ויז'ניץ, הגיעו נשים רבות כדי להפריש חלה, וביניהן הייתה הרבנית הצדקנית מרת מרגלית הגר ע"ה, סבתם של כ"ק האדמורי"ם מויז'ניץ שליט"א מבני ברק, שנודעה בצדקותה.

שומר ה"חמין" השבתי של בני-ברק

בימים ההם לא היו תנורי אפיה בבתים, והנשים החרוצות היו מגיעות למאפיה בימי חמישי, לאפות את העוגות שהכינו לביתן, כמו"כ היו מגיעים מכל האזור לפני כניסת השבת עם סירי החמין (טשולנט) כדי להטמינם בתנור של המאפיה, ומיד בסיום התפילה ביום השבת, עברו דרך המאפיה כדי לקחת הביתה את החמין המהביל…

המכשור הראשון בארץ

בראשית שנות השישים, פרצה שריפת ענק שכילתה את כל תכולת המאפייה. מר יהודה נאלץ אז לבנות את המאפייה מחדש, ואז בנה את התנור המיוחד, שהצליח לשחזר בדיוק רב את האפייה המיוחדת. המאפייה הייתה אז הראשונה בארץ שייבאה מכשור מודרני למאפייה, כשעד אז נעשה הכול באופן ידני.

במשך השנים הציעו רבים למר יהודה לעזוב את העיר ולהעתיק את מאפיית ויז'ניץ למקום גדול יותר ורחב ידיים, אולם הוא העדיף להישאר בקרית ויזניץ קרוב אל קהל לקוחותיו הנאמנים. ר' יהודה אכן ראה ברכה בעמלו, הוא דאג לאנשים קשי-יום ותרם למוסדות. המאפייה היתה תחת פיקוחו וכשרותו המהודרת של רב העיר הרב יעקב לנדא זצ"ל, רבה של בני-ברק.

ההווה המפואר, והעתיד המזהיר…

חוויית קנייה ב"מאפיית הצבי"

בשנות התשעים, כשנסגרה המאפיה בקרית ויז'ניץ, החליט בנו מר צבי, להמשיך את המסורת הברוכה במתכונתה, ויסד את "מאפיית הצבי" ברח' השומר בבני ברק.

"מאפיית הצבי", ממשיכה את הניחוח של בית אבא, מסורת של שנים המעניקה חוויית קנייה ייחודית להמוני הלקוחות. מלבד החלות לשבת והלחמניות שמהווים את גולת הכותרת, תמצאו במאפייה מבחר של מוצרים טריים וטעימים לימות השבוע ובפרט לשבת וחג: סלטים ומעדנים, פוקאצ'ות, בורקסים, עוגיות ומאפים חלביים, עוגות שמרים, עוגות קרם, עוגות לאירועים וימי הולדת ועוד.

כחלק ממגמת הבריאות תוכלו למצוא גם מגוון מאפים ללא סוכר ומאפים העשויים מקמח מלא, קמח סובין וקמח שיפון.

"מאפית הצבי" מייצרת גם חלות לאירועים בצורות ייחודיות ובגדלים שונים, לשמחות ולאירועים, כמו חתונות ענק, ימי הולדת ומסיבות חגיגיות.

מר צבי, ידוע כממשיך מסורת בית אבא, מפורסם כאיש חסד המעניק רבות לקהילה. החלות של "הצבי" עושות את דרכן לבתי-כנסת רבים המתכבדים בהן בסעודה שלישית של שבת, כמו גם ארגוני החסד הגדולים, המקבלים ממיטב מוצרי המאפיה כדי להעניקם לחולים, גלמודים, ולמשפחות נצרכות, לשמח את ליבם בשבתות ובחגים.

 

כיום מעסיקה מאפית הצבי עשרות עובדים, ביניהם: קונדיטורים, מבקרי איכות, אנשי שינוע ואנשי שיווק ושרות, שעושים הכול כדי להביא לכם את המאפים הטובים והטריים ביותר מדי יום ביומו.

"מאפיית הצבי", עומדת תחת כשרותו הנודעת של הרב משה לנדא שליט"א רב העיר בני-ברק. חנות המפעל ברח' השומר 78 בני ברק פתוחה ברציפות מצאת שבת ועד כניסת שבת 24 שעות ביממה. טלפון להזמנות 03-674-0-674.

"מאפיית הצבי" – ניחוח של בית אבא !